Obavijesti projekta WILLIAM
U okviru projekta William održane su trodnevne virtualne radionice, obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, putem servisa Zoom i Adobe Connect. Prvu radionicu na temu interkulturalne dimenzije internacionalizacije kod kuće vodila je dr. sc. Ivona Peternel, voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte. Tom se prilikom razvila rasprava o kulturološkim razlikama u komunikaciji međunarodnih sveučilišta sa studentima i osobljem. Centralne  teme bile su i važnost poznavanja različitih kultura i običaja prilikom rada na međunarodnim projektima. Kroz primjere su predstavljene tri dimenzije interkulturalnog: ekonomska, socijalna i geografska.
Projekt WILLIAM nastavlja sa planiranim aktivnostima. Dr.sc. Ivona Peternel sudjelovala je u virtualnom sastanku sa predstavnicima ustanova Tel Hai College iz Izraela i Management Center Innsbruck iz Austrije. Sastanak je proveden sa ciljom organizacije virtualnih radionica za izraelske partnere u trajanju od 60-90 minuta koje će biti polazišna točka za održavanje fizičkih radionica u budućnosti. Fokus radionica je interkulturalni aspekt koncepta internacionalizacije sveučilišta te procedure i protokoli prihvata stranih studenata.
U okviru Erasmus+ projekta WILLIAM, 4. svibnja je održan međunarodni virtualni sastanak partnerskog konzorcija. Voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte dr. sc. Ivona Peternel i Kristina Hlavati Bertoncelj sudjelovale su u ime Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli.
Pri Sveučilištu u Masaryku  u Brnu (Češka) je 9. i 10. prosinca 2019. godine održan projektni sastanak partnera Erasmus+ projekta „William“. Tom su prilikom prezentirane dosadašnje aktivnosti na projektu, uz dobrodošlicu članova Uprave Sveučilišta. Eksterna evaluatorica Elizabeth Colucci za William projekt predstavila je ključne podatke u tom području.
Izraelski predstavnici projekta WILLIAM (Welcome to Israel! Learning & Leading „Internationalization at Home“: Assistance & Management tool) posjetili su Sveučilište Jurja Dobrile u Puli u sklopu International Staff Week-a koji se održao od 27. do 30. svibnja 2019. godine.
U periodu od 26. do 28. veljače 2019. održan je kick-off sastanak partnera na projektu Erasmus+ KA2, Capacity Building - WILLIAM - na kojemu su sudjelovali doc. dr. sc. Dean Sinković , prodekan za međunarodnu suradnju i odnose s gospodarstvom i dr. sc. Ivona Peternel , voditeljica Ureda za partnerstvo i projekte. Serija sastanaka i radionica održana je na instituciji voditelju projekta, COLLMAN iz Izraela s glavnim ciljem upoznavanja partnera i definiranja ciljeva za prvu godinu rada. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Fakultet ekonomije i turizma dr. Mijo Mirković ugostit će izraelske partnere krajem svibnja kako bi prezentirali internacionalizaciju sveučilišta i načina rada virtualnih učionica.